Než začne kurz

Inspirace, návod na každodenní relaxace a necenzurované porodní příběhy žen, které prošly předporodní přípravou přípravou s námi.

Duhová relaxace

Duhová relaxace je základem tréninku metody HypnoPorod®. Vyčleňte si na ní čas, udělejte si pohodlí a jděte do toho 🙂 Ideální je doba před usnutím.

Cílem poslechu nahrávky je posílit podmiňování, kdy už jen poslech prvním tónů vás okamžitě uvede do stavu hlubokého klidu a uvolnění. Pokud tedy máte pocit, že u poslechu nahrávky opakovaně okamžitě usínáte, nemusíte mít obavy, že to děláte nějak „špatně“. Naopak úspěšně jste podmínila svou mysl k okamžité reakci, která vás uvede do stavu podobného spánku.

Kvůli tomuto podmiňování neobsahuje Duhová relaxace nějakou posloupnost nebo děj. Opakování formulací je přímo navrženo tak, aby vám pomohlo odrušit vaše okolí a rychle vás přenést do stavu hluboké relaxace.

Porodní afirmace

Pokud jste již v termínu blízkém porodu, doporučujeme následující afirmace ke každodennímu poslechu. Většina žen je poslouchá ráno po probuzení a večer pak duhovou relaxaci.

Sílu afirmací a vizualizací obsažených v nahrávce násobíte vlastním prožitkem a emocemi, které do nich vložíte. Nebojte se do toho tedy položit. 🙂 A zároveň doporučujeme opatrnost v době, kdy si ještě rodit nepřejete.

Jak pracovat s afirmacemi

Záznam živého vysílání z jedné z výzev Uvolněná u porodu. Nechte se inspirovat a hledejte tu vaši afirmaci.

 

Vím, co mě čeká

Webinář pro páry, který prochází/prolítne celým porodem od počátečních příznaků, přes cestu do porodnice, příjem… až po narození miminka, placenty a závěrečné ošetření. Na jednom místě a v jenom videu se ve zkratce dozvíte, jaké jsou obvyklé postupy v porodnicích, co vás tam čeká a co vám v danou chvíli může pomoci.

Žádné zbytečné a dlouhé povídání.? Vzaly jsme to stručně a velmi konkrétně. Chtěly jsme totiž, aby se díval (a dodíval) i váš muž!

Prožitkové tvoření v těhotenství

Záznam webináře s pedagožkou arteterapeutkou Radkou Rubešovou. Mluví o tom, jak si vést těhotenský deník nebo třeba připravit koutek pro své miminko…
Protože tvoření je skvělá cesta k navázaní spojení se sebou i svým děťátkem, vyjádření svých pocitů v těhotenství, vědomé přípravě na svůj porod i novou životní roli, uvolnění mysli i těla. A ť už čekáte první miminko nebo třeba čtvrté. 🙂

Mýty o těhotenství, porodu a mateřství

Seriál pěti krátkých videí se věnuje nejčastějším představám našeho okolí o tom, jak bychom měly své těhotenství, porod a mateřství celkově prožívat.
Videa jsme nahrály a odvysílaly v rámci minikurzu Uvolněná u porodu v říjnu 2020. 

1. díl: Nejkrásnější období v životě ženy

4. díl: Je jen jediný správný způsob porodu

2. díl: Přežila to každá, přežiješ to taky

5. díl: HypnoPorod – ezo, bezo, čáry, máry? 

3. díl: Na porod se nepřipravíš

Porodní příběhy

Když musíte být před porodem v nemocnici… Mery a její první porod.
Brno – Obilní trh. 2020

Porodní příběh Veroniky, jejího prvního miminka Eliáška a jejich dlouhého porodu.

Karolína sdílí své tři porodní příběhy.
Rozhovor je velmi otevřený. Dozvíte se nejen domácím porodu ale i poporodních obtížích, o kterých se tak často nemluví.
Děkujeme💗
EDIT: po šestinedělí se Karolíně problémy s výzhřezem poševní stěny výrazně zlepšily. 

Lucie s námi sdílí příběh porodu svého třetího chlapečka. Předchozí dva porody proběhly kvůli poloze koncem pánevním císařským řezem. 

Kristýna rodila své druhé miminko. Z předchozího porodu si neodnesla příliš dobré zážitky, a proto se rozhodla se na svůj další porod lépe připravit. Uslyšíte, jaké techniky HP u porodu využila.