S hypnoporodem jsme se setkaly ve své práci dul. Na svých klientkách, které se metodou hypnoporodu připravovaly, jsme viděly, že opravdu porodily výjimečně hezky, ve velkém uvolnění, klidu a radosti.

Obě vnímáme porod jako neopakovatelný, velice intimní
a intenzivní okamžik v životě každé ženy i celé její rodiny.

Pracujeme rády se ženami před porodem, při porodu i po porodu. Čím delší praxi máme, tím více si uvědomujeme, jak důležitá je práce před porodem, jak moc může žena těžit u porodu z dobré předporodní přípravy. Jak moc může pomoci u porodu muž, který je na porod dobře připravený.

Zkušenost nám ukazuje, jak velký přínos má metoda hypnoporodu i pro ženy, jejichž porod skončí císařským řezem. Ano, je to tak, i císařský řez může proběhnout mnoha způsoby a žena k němu může mnoha způsoby přistoupit.

Samy jsme matkami, a proto dobře víme, čím žena při porodu
a po něm prochází. Rozumíme dobře jejím potřebám a umíme ji opečovat.

Adéla

Původně vystudovala Studia občanské společnosti. Už během studií se jí narodily dvě dcery. Díky této zkušenosti si následně v roce 2010 udělala roční kurz pro duly u České asociace dul. Zde získala následně certifikaci
a doprovází ženy k porodům. Po zkušenosti
s doprovody svých „hypnoporodních“ klientek se stala sama lektorkou.

Více o Adéle

Kristýna

Vystudovala speciální pedagogiku a učitelství matematiky na pedagogické fakultě.
Po narození prvních dvou dcer ji ale přitáhla práce duly a dnes je stejně jako Adéla členkou České asociace dul. Ve své praxi se kromě doprovázení žen u porodu a v poporodním období vždy zamýšlela nad tím, co potřebuje žena znát a umět, aby byla na svůj porod dobře připravená. Toto přemýšlení a také zkušenosti s konkrétními ženami ji přivedly až ke studiu hypnoporodu.

Více o Kristýně

Co umíme a nabízíme

Rozumíme potřebám žen
Víme, že každá žena je jedinečná a má svá vlastní přání a své potřeby. Podporujeme ženy na jejich vlastní cestě k porodu, respektujeme každé jejich rozhodnutí.
Rozumíme hypnoporodu

Známe dobře techniky hypnoporodu, ale i přesto se stále vzděláváme a učíme se nové věci. Stále nás překvapuje, že pokaždé přijde nějaký nový wow moment.

Nabízíme kontinuální podporu

V rámci svých možností a kapacit nabízíme ženám kontinuální podporu. Provedeme je těhotenstvím, naučíme je hypnoporod, doprovodíme k porodu a následně podpoříme v šestinedělí. Věříme, že taková péče má smysl.

ŘEKLI O NÁS

Přizvat Adélu ke svému těhotenství bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Po prvním – ne zcela vydařeném – porodu mi zůstal šrám na duši, který se druhým porodem zcela zahojil.

Adély lidskost, empatie a umění dodat sílu mi bylo velkou oporou prožít to po svém. A i přes bolest, kterou to s sebou neslo, byl porod a následné sbližování s miminkem nádherný zážitek. Adéla na tom má obrovský podíl. 
Líba

Ahoj, ještě se rozepíšu víc v dalším mailu,jak to  všechno probíhalo a jak moc mi Váš kurz pomohl! Každopádně ve 21:00 mě dali na monitor a ve 22:55 už byla malá na světě. 🙂 ani místní PA to nečekaly tak rychle, takže přiběhly a já už tlačila, do toho praskla voda a další 3 zatlačení a měla jsem Lauru na břiše, prostě neuvěřitelné. Prý šla úplně sama, vlastně se mi splnila všechna má porodní přání. Takže ještě jednou děkuji za vše a přepošli prosím zprávu i holkám, moc je zdravím a těším se také na zprávy až budou miminka na světě.

Iva

Kristýnka má cit pro přirozený běh věcí, je pokorná, vzdělaná, není autoritativní, má široký záběr v dalších znalostech. Pomohla mi k mému vlastnímu růstu a také díky ní jsem prožila velmi nádherný porod.

Děkuji. Tvá krásná energie tady zůstala. Je se mnou a s Anežkou. 

Alena S.

Chcete s námi být v kontaktu?

 

Pokud vás zajímá hypnoporod a vědomá příprava k porodu, srdečně vás zveme do facebookové skupiny „Porod před námi“. Zde můžete v bezpečném prostoru získávat informace a sdílet své zkušenosti radosti a strasti.