fbpx

Akreditované lektorky HypnoBirthing® Institute

Metodu HypnoPorodu® „vymyslela“ Američanka Marie Mongan. Následně založila Institut HypnoPorodu®, který dále vzdělává lektory této jedinečné metody. Měly jsme tu čest a vzděláním u HypnoBirthing® Insitute jsme všechny tři prošly. Pokud Vás zajímá více informací o Insitutu, naleznete je zde.

,A teď už konečně něco o nás. Na cestu HypnoPorodu® nás dostaly různé zkušenosti. Míšu její vlastní prožitek porodu, Kristýna
a Adéla se s HypnoPorodem® setkaly ve své práci dul. Viděly
na svých klientkách, které se metodou HypnoPorodu® připravovaly, že opravdu porodily výjimečně hezky, ve velkém uvolnění, klidu
a radosti. 

Všechny vnímáme porod jako neopakovatelný, velice intimní
a intenzivní okamžik v životě každé ženy i celé její rodiny. 

Pracujeme rády se ženami před porodem, při porodu i po porodu. Čím delší praxi máme, tím více si uvědomujeme, jak důležitá je práce před porodem, jak moc může žena těžit u porodu z dobré předporodní přípravy. Jak moc může pomoci u porodu muž, který je na porod dobře připravený.

Zkušenost nám ukazuje, jak velký přínos má metoda HypnoPorodu® i pro ženy, jejichž porod skončí císařským řezem. Ano, je to tak, i císařský řez může proběhnout mnoha způsoby a žena k němu může mnoha způsoby přistoupit.

Samy jsme matkami, a proto dobře víme, čím žena při porodu
a po něm prochází. Rozumíme dobře jejím potřebám a umíme ji opečovat.

MíŠa

Po státnicích z anglického jazyka se odstěhovala do Velké Británie, kde pracovala v právnické kanceláři se specializací na zdravotnické právo. Po narození prvního syna získala diplom v Montessori pedagogice. HypnoPorodu se začala věnovat v r. 2014, tuto metodu přinesla do České republiky a stala se tak první certifikovanou lektorkou u nás. Následující rok při vlastním HypnoPorodu přivedla v klidu a ve vlastní síle na svět své druhé dítě. Na začátku roku 2019 byla jmenována Vedoucí lektorek HypnoPorodu pro střední Evropu.

Více o Míše

Adéla

Původně vystudovala Studia občanské společnosti. Už během studií se jí narodily dvě dcery. Díky této zkušenosti si následně v roce 2010 udělala roční kurz pro duly u České asociace dul. Zde získala následně certifikaci
a doprovází ženy k porodům. Po zkušenosti
s doprovody svých „hypnoporodních“ klientek se stala sama lektorkou HypnoPorodu®.

Více o Adéle

Kristýna

Vystudovala speciální pedagogiku a učitelství matematiky na pedagogické fakultě.
Po narození prvních dvou dcer ji ale přitáhla práce duly a dnes je stejně jako Adéla členkou České asociace dul. Ve své praxi se kromě doprovázení žen u porodu a v poporodním období vždy zamýšlela nad tím, co potřebuje žena znát a umět, aby byla na svůj porod dobře připravená. Toto přemýšlení a také zkušenosti s konkrétními ženami ji přivedly až ke studiu
na HypnoBirthing
® Institutu a k vlastním kurzům HypnoPorodu®.

Více o Kristýně

Co umíme a nabízíme

Rozumíme potřebám žen
Víme, že každá žena je jedinečná a má svá vlastní přání a své potřeby. Podporujeme ženy na jejich vlastní cestě k porodu, respektujeme každé jejich rozhodnutí.
Rozumíme Hypnoporodu®

Známe dobře techniky HypnoPorodu®, ale i přesto se stále vzděláváme a učíme se nové věci. Stále nás překvapuje, že pokaždé přijde nějaký nový wow moment.

Nabízíme kontinuální podporu

V rámci svých možností a kapacit nabízíme ženám kontinuální podporu. Provedeme je těhotenstvím, naučíme je HypnoPorod®, doprovodíme k porodu a následně podpoříme v šestinedělí. Věříme, že taková péče má smysl.

ŘEKLI O NÁS

Přizvat Adélu ke svému těhotenství bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Po prvním – ne zcela vydařeném – porodu mi zůstal šrám na duši, který se druhým porodem zcela zahojil.

Adély lidskost, empatie a umění dodat sílu mi bylo velkou oporou prožít to po svém. A i přes bolest, kterou to s sebou neslo, byl porod a následné sbližování s miminkem nádherný zážitek. Adéla na tom má obrovský podíl. 
Líba

Ahoj Míšo, moc děkuju, že tyhle kurzy vedeš. Je to přesně to, co by se rodiče měli dozvědět. Jsou to informace k nezaplaceni a od doby, co jsem si přečetla/nakoukala o hypnoporodu, tak čím dál víc přestávám mít obří strach, jako jsem měla na začátku.

Bára V.

Kristýnka má cit pro přirozený běh věcí, je pokorná, vzdělaná, není autoritativní, má široký záběr v dalších znalostech. Pomohla mi k mému vlastnímu růstu a také díky ní jsem prožila velmi nádherný porod.

Děkuji. Tvá krásná energie tady zůstala, je se mnou a s Anežkou. 😊

Alena S.

Chcete s námi být v kontaktu?

 

Pokud vás zajímá HypnoPorod® a vědomá příprava k porodu, srdečně vás zveme do facebookové skupiny „Porod před námi“. Zde můžete v bezpečném prostoru získávat informace a sdílet své zkušenosti radosti a strasti.