MICHAELA KLEMENTOVÁ

Akreditovaná lektorka HypnoPorodu ®

Po státnicích z anglického jazyka se odstěhovala do Velké Británie, kde pracovala v právnické kanceláři se specializací na zdravotnické právo. Po narození prvního syna získala diplom v Montessori pedagogice. HypnoPorodu se začala věnovat v r. 2014, tuto metodu přinesla do České republiky a stala se tak první certifikovanou lektorkou u nás. Následující rok při vlastním HypnoPorodu přivedla v klidu a ve vlastní síle na svět své druhé dítě. Na začátku roku 2019 byla jmenována Vedoucí lektorek HypnoPorodu pro střední Evropu.

Michaela Klementová lektorka

o mně

Po dokončení studií jsem zakotvila v právnické firmě v Manchesteru (UK). I přesto jsem se ve volném čase neopomněla věnovat svému celoživotnímu zájmu –  pracovala jsem na částečný úvazek v agentuře pro péči o miminka a malé děti.

Teprve po narození našeho synka jsem si dovolila ponořit se hlouběji do problematiky, která mě vždy lákala ze všeho nejvíc. Začala jsem se aktivně zajímat o vývoj malých dětí, jejich výchovu a vzdělávání. Kromě mezinárodních kurzů a stáží jsem absolvovala i diplomový kurz pro Montessori učitele. S manželem jsme tak mohli učinit informované rozhodnutí, jak chceme vychovávat a vést naše děti a tím ovlivnit jejich budoucí životy, protože – jak je všeobecně známo, to nejpodstatnější v životě každého lidského jedince se odehraje do prvních tří let jeho života.

Na své cestě jsem se postupem času začala zaobírat samotným porodem. Mé dosavadní smýšlení v té době nejradikálněji ovlivnily studie a literatura světoznámého porodníka Michella Odenta. Kniha Marie Mongan, HypnoBirthing, a metody praktikované na kurzu HypnoPorodu, který jsem absolvovala v zahraničí v roce 2014, mě ještě více utvrdily v přesvědčení, že to nejdůležitější nezačíná narozením děťátka, nýbrž jeho početím, respektive již přípravou na početí. 

Osudovým pro mě bylo osobní setkání s Michellem Odentem, u kterého jsem později absolvovala kurz pro duly, jež mi umožnil  nakouknout pod pokličku lidského bytí. Uvědomila jsem si, jak život každého z nás je zásadně ovlivněn naším vlastním porodem.

 A nejen to – každý porod, takový, jaký jsme si prožili každý z nás – ovlivňuje nejen nás samotné, ale i naše děti, náš národ, náš svět. 

V Rakousku, při nádherném hypnoporodu své dcerky jsem zažila to, o čem jsem do té doby pouze četla. Pocítila jsem zázrak stvoření pramenící z čiré lásky. Byl to nejintenzivnější a nejhlubší zážitek v mém životě. 

 Od toho okamžiku přeji v duchu každé těhotné mamince, kterou potkám, aby mohla pocítit tu dokonale hojící sílu a živoucí energii. Aby mohla prožít porod, který z ní udělá štěstím zářící a láskyplnou matku „bohyni”. 

kurzy

2015 – Certifikace na Lektorku HypnoPorodu HypnoBirthing Institute
2016 –  Seminář pro duly (Dr. Michel Odent, Liliana Lammers)
2017 – Motýlí masáže (Eva Kopasová)
2018 – Mezinárodní workshop na téma: Oxytocin (Kerstin Uvnäs Moberg)
2018 – Certifikovaný kurz pro duly (DONA International, Debra Pascali Bonaro)
2019 – HypnoBirthing Chapter Leader (HypnoByirthing Institute)
2019 – Maorská tradice: těhotenské masáže a předporodní péče (TeeKaha)
2019 – Práce s rebozem, tradiční mexická porodní apoporodní péče (Angelina Martinez Miranda)

Chcete s námi být v kontaktu?

 

Pokud vás zajímá HypnoPorod® a vědomá příprava k porodu srdečně vás zveme do fb skupiny „Porod před námi“. Zde můžete v bezpečném prostoru získávat informace a sdílet své zkušenosti, radosti a strasti…